Haberin Gücü
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Orhangazi Belediyesi'nin Eylül ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında gerçekleştirildi

  Orhangazi Belediyesi'nin Eylül ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında gerçekleştirildi

  Tarih 13 Eylül 2019, 16:16 Editör Haber Editörü

  İşte detay...

  Eylül meclisi ikinci oturumunda geçtiğimiz perşembe günü yapılan ilk oturumda İmar Komisyonuna havale edilen 4 madde görüşülerek karara bağlandı. 
  ŞEHİR İÇİ YOL VE TRAFİK SORUNU ELE ALINDI 
   
  Orhangazi’nin en yoğun olarak görünen ve trafiği etkileyen cadde ve sokaklar ulaştırma komisyonu tarafından tespit edilerek meclise sunuldu. Ulaştırma Komisyonun raporuna göre Orhangazi caddelerinde birkaç değişiklik ile birlikte trafiği rahatlatacak hamleler olduğunu ve bu uygulama ile Orhangazi'de trafik bir nebze de olsa rahatlayacağını ifade eden Ulaştırma Komisyonu raporunu meclise sundu. Ulaştırma komisyonuna sevk edilen karar bugün mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.
  ALTERNATİF YOL İMAR DÜZENLEMESİ TAMAM
   
  Orhangazi Belediyesi’nin daha önce yapımına başladığı ve bazı şikayetler ve imar düzenlemeleri nedeniyle bekletilen Kale yolundaki ağır tonajlı araçlar için alternatif yol çalışması ile ilgili imar planı düzenlemesi de ek meclis toplantısında kabul edildi.
  STRATEJİK PLAN’A OY BİRLİĞİYLE ONAY
   
  Orhangazi Belediyesi 2020-2024 yılları kapsayan Stratejik Planı Belediye Meclisinin oylamasına sunuldu. Yapılan oylama sonucu Stratejik Plan mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.
   
  Önümüzdeki 5 yıl için halkın ihtiyacı ve talebi olan, gerçekçi hedefler koyduklarını vurgulayan Orhangazi Belediye Başkanı Başkan Aydın,” Stratejik Planla ilgili olarak şunları söyledi: Ben ve arkadaşlarım bu planda emek harcadı. Arkadaşlarımızın yaptığımız toplantının sayısını bilmiyorum. Halkın gerçekten ihtiyacı ve talebi olan hedefler koyduk. Gerçekleştirebileceğimiz hedefler koyduk.
   
  PAZAR YERİ DEVİR ÜCRETLERİ BELİRLENDİ.
   
  Pazar Yeri Devir Ücretleri Tarifesi oy birliği ile kabul edildi. 
  Sebze Pazarı 3 Metreye kadar - 4.400 TL
  3 Metreden yukarı her metre için-1100 TL
  Diğer Katlarda 3 Metreye kadar 2.200 TL
  Diğer Katlarda 3 Metreden yukarı her metre için: 550 TL 
  10.09.2019 - 31.10.2019 tarihleri arasında yukardaki fiyatlarda %30 indim yapılacaktır.
  Başkan Aydın, tüm esnaflarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. 31.10.2019 tarihine kadar işlemlerini bitirmelerini rica ediyorum. Bu bir fırsattır. Belediyemizin tüm zor imkanlarına rağmen esnafımızın yanında olmuştur.  
   
  Yeniköy Mahallesinde bulunan Belediye Hizmet Binasının yıkılarak taşınmazın park olarak düzenlenmesi İmar Komisyonu raporu doğrultusunda onaylanarak mecliste kabul edildi.

  Bu haber 26 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Siyaset

  AK Parti Sultanbeyli Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Ahmet Çelik: Yönetim Kurulu ile birlikte AK Parti'den istifa etmiş bulunmaktayız

  AK Parti Sultanbeyli Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Ahmet Çelik: Yönetim Kurulu ile birlikte AK Parti'den istifa etmiş bulunmaktayız İşte detay...

  Abdulkadir Selvi: Erdoğan’dan erken seçim, yeni partiler ve MHP mesajı

  Abdulkadir Selvi: Erdoğan’dan erken seçim, yeni partiler ve MHP mesajı İşte detaylar...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi